Tarragona - 235 Judokes al I torneig Josep Lluís Fernàndez Palou

El campionat es va celebrar al Palau d'Esports del Reus per a homenatjar a aquest destacat professor de judo
235 judoques han competit aquest diumenge al I Torneig de Judo Homenatge a Josep Lluís Fernández Palou, professor
d'aquesta art marcial que va morir a principis d'aquest any 2006. El campionat, que ha comptat amb una generosa
participació, també ha reunit a nombrosos espectadors a les grades del Palau d'Esports del Reus Deportiu. L'organitzador de
l'acte ha estat el Club Judo Sakura.

El Torneig, que ha acollit al final de la competició un muntatge amb imatges de Fernández Palou molt emotiu, ha albergat
la disputa de diferents categories com ara Benjamí/Sots 11, Aleví/Sots 13, Infantil/Sots 15 i Cadet/Sots 17, tant en nois
com en noies. Al final, i tenint en compte els diferents pesatges, hi ha hagut 33 categories que han englobat a aquests dos
centenars llargs de participants.

Els guanyadors de les diferents categories són els següents:

Benjamí/Sots 11 Masculí
Menys de 26 quilos
1. Gerard Garrido Ortega (I.E.S. San Sebastià)
2. Javier Cabello Ortiz (Gimnasio Vital Esport)
3. Dani Escobar Leon
4. Alberto Luna (I.E.S. San Sebastià)

Menys de 30 quilos
1. Marc Moreno Turia (Judo Sakura)
2. Jonatan Granero Permetir (Gimnasio Cambrils Port)
3. Alvaro Caballero (Judo Sakura)
3. Gerard Aliagas Puigdomènech (Gimnasio Vital Esport)

Menys de 36 quilos
1. David Garcia Torne
2. Guillem Creus Pellise (C.P. Prim)
3. Adam Teixido Bonfill (Club Judo Priorat)
3. Fan Lopez

Menys de 42 quilos
1. Raul Muñoz Folch (Gimnasio Jacar)
2. Carlos Romera Quevedo (Gimnasio Cambrils Port)
3. Marc Martín (Gimnasio Vital Esport)
3. Alex Cerezuela (C.P. La Canonja)

Menys de 48 quilos
1. David Venzesla Rivero (Gimnasio Cambrils)
2. Víctor Manuel González (Gimnasio Vital)
3. Marc Sanchez Mestre (Club Judo Priorat)
3. Franc Cano (Judo Sakura)

Benjamí/Sots 11 Femení
Menys de 26 quilos
1. Elena Gasull Calvo 1 Judo Sakura)
2. Carol Zambudio 2 Judo Sakura)
3. Marta Ferrer (Judo Sakura)
3. Carla Montañez Peirot (Judo Sakura)

Menys de 30 quilos
1. Mireia Marin (Judo Sakura)
2. Laura Arral (I.E.S. San Sebastià)
3. Julia Alabar (I.E.S. Mare de Deu de la Roca)
4. Clara Marine

Menys de 36 quilos
1. Wende De La Fuente (Gimnasio Jacar)
2. Aida Moreno Diaz (Gimnasio Cambrils Port)
3. Raquel Pascual (I.E.S. San Sebastià)
4. Cristina Beiret (Club Judo L´Hospitalet de l´Infant)

Menys de 48 quilos
1. Carla Muñoz (Judo Sakura)
2. Mar Arjona (I.E.S. San Sebastia)
3. Carmen Mercado (I.E.S. San Sebasti)
4. Paula Caballero (Judo Sakura)

Aleví/Sots 13 Masculí
Menys de 30 quilos
1. Aleix Marcilla (Club Judo L´Hospitalet de l´Infant)
2. Ruben Florenciano (Club Judo L´Hospitalet de l´Infant)
3. Juan Fco. Valera Guerrero (Judo Sakura)
3. Marc Castella Pique (Club Judo Priorat)

Menys de 36 quilos
1. Isaac Gonzalez (C.P. La Canonja)
2. Jose Luis Marcos (C.P. La Canonja)
3. Marc Torra (Gimnasio Vital Esport)
3. Ivan Girones (Club Judo Priorat)

Menys de 42 quilos
1. Cristofer Dauder (Club Judo Tortosa)
2. Jesus Fuente (C.P. La Canonja)
3. Alex Moreno Turia (Judo Sakura)
3. Ivan Yerga (Gimnasio Cambrils Port)

Menys de 48 quilos
1. Josep Pous (Club Judo Tortosa)
2. Guillem Sancho Rius (Club Judo Priorat)
3. Iker Puigmarti (Gimnasio Vital Esport)

Menys de 52 quilos
1. Alex Maldonado (Gimnasio Cambrils Port)
2. Nacho Rodriguez (Gimnasio Cambrils Port)
3. Joan Alentor (Club Judo L´Hospitalet de l´Infant)

Aleví/Sots 13 Femení
Menys de 30 quilos
1. Carmen Hernandez (Judo Sakura)
2. Judit Forcadell Diez (Gimnasio Jacar)
3. Ines Luna (I.E.S. San Sebastia)

Menys de 36 quilos
1. Neus Tornet (Judo Sakura)
2. Olga Brutons (Gimnasio Vital Esport)
3. Gemma Vilariño Caudet (Gimnasio Cambrils Port)

Menys de 42 quilos
1. Ana Vogelsanger (Gimnasio Vital Esport)
2. Cristina Torroba (C.P. Practicas)

Menys de 57 quilos
1. Sarai Bravo Diaz (Gimnasio Cambrils Port)
2. Ainoa Santiago Gorga (C.P. Prim)

Infantil/Sots 15 Masculí
Menys de 42 quilos
1. Piter Ribadulla (Club Judo L´Hospitalet de l´Infant)